Informacje

piernik

 

Toruński oddział AEGEE istnieje od 2005 roku. Jest jednym z najmłodszych, ale jednocześnie najprężniej działających oddziałów AEGEE w Europie Środkowo-Wschodniej.

AEGEE-Toruń skupia obecnie około 20 studentów toruńskich uczelni. Na czele oddziału stoi demokratycznie wybrany Zarząd wraz z Komisją Rewizyjną. Członkowie biorą udział w życiu organizacji poprzez pracę przy realizowanych projektach i działalność w stałych grupach roboczych: Human Resources, Fund Raising, Public Relations i innych.

Od początku działalności zorganizowaliśmy szereg projektów (w tym o zasięgu międzynarodowym). W organizowanych przez nas szkoleniach, warsztatach, konferencjach, targach i wystawach udział wzięło około 45.000 osób (mieszkańców Torunia, regionu, ale także obywatele Stanów Zjednoczonych, Japonii, Hiszpanii, Węgier, Portugalii, Niemiec, Czech, Litwy, Włoch, Bułgarii).

W czerwcu 2010 roku zostaliśmy laureatami konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Rodzynki z pozarządówki za projekt Magiczne Ferie. Ponadto współpracowaliśmy przy takich projektach jak: International Networking Week, PRaktykuj za granicą.

Członkowie AEGEE-Toruń wzięli udział w wielu projektach o zasięgu europejskim, odwiedzając między innymi Turcję, Włochy, Niemcy, Portugalię, Hiszpanię, Łotwę.